Kuzey Güney Dizisi hakkında

Kuzey GüneyKuzey Güney Dizisi hakkında

7 Eylül 2011 Tarihinde Kanal D’ kanalında başlamış türk drama dizisidir.Başrollerini ünlü oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ’la birlikte, Bade işçil,Buğra Gülsoy ve Öykü Karayel paylaşmaktadır.

Dizinin konusu ise:

Kuzey ve Güney Tekinoğlu, pusuladaki iki farklı yön gibi, karakterleri ve hayalleriyle de farklı iki kardeştir. Birbirlerine olan bağlılıkları dışında tek ortak noktalarıysa, babaları Sami’nin işlettiği simit fırınına sığamayacak kadar büyük hayallerinin olmasıdır. Kuzey, askeri okul sınavlarını kazanıp, ileride başarılı bir asker olacak, Güney ise iyi bir üniversitede okuyup, hedeflediği kariyere doğru sağlam adımlarla ilerleyecektir. Ancak iki kardeşin hayallerinin gerçeğe dönüşebilmesi için kaderlerini de değiştirmeleri gerekecektir. Cemre ve annesi Gülten’in yaşadıkları mahalleye taşınmasıyla Kuzey ve Güney’in hayatında da yeni bir sayfa açılır. Cemre’nin varlığı, iki kardeşin yaşamına farklı bir soluk getirir. Üç yakın arkadaş, “aşkla” da bu dönemde tanışır. Kızının Tekinoğlu Ailesi’yle olan bağını onaylamayan Gülten’in ise, Cemre’nin geleceğiyle ilgili farklı hayalleri vardır. Sami ile mutsuz ve sevgisiz devam eden evliliğine yıllar içerisinde alışan Handan’ın, geleceğe dair hayallerini canlı tutan tek kişiyse oğlu Güney’dir. Hem çalışkan, hem de sakin yapısıyla Güney, aynı zamanda Kuzey’in aile içinde kopardığı fırtınaları da dindiren kişidir. Üniversite sınavlarından bir gün önce, Kuzey ile Sami’yi karşı karşıya getiren olay, tüm ailenin hayatını altüst edecek “o geceyi” de beraberinde getirir. Tekinoğlu Ailesi’nin yaşayacağı felaketin arkasındaki gerçek sebebi, Kuzey yıllar boyunca bir sır olarak kalbinde tutmak zorunda kalacaktır. Kuzey ve Güney, siyah ve beyaz olarak ayrılan karakterlerine rağmen, birbirlerine sıkı sıkıya bağlı iki kardeştir… Tekinoğlu Ailesi’ni altüst eden “o gece” yaşandıktan sonra, iki kardeş paylarına düşen kaderi, ömür boyu sırtlarında taşıyacaktır.

Ekstra bilgi:

Filmin yapımcılığını Ay Yapım,müziklerini ise usta müzisyen Toygar Işıklı yapıyor.Senaristleri ise Ece Yörenç ve Melek Gençoğlu’dur.Yönetmen koltuğunda ise Mehmet Ada Öztekin oturuyor.Ve isimleri bilinmeyen ama kamera arkasında vızır vızır çalışan set ekibi.Kameracısından,ulaşımcısına,Kostümcüsünden,çaycısına..dev kadro.


Kuzey Güney oyuncu kadrosu

Kuzey – Kıvanç Tatlıtuğ

Güney – Buğra Gülsoy

Banu Sinaner – Bade İşçil

Cemre Çayak – Öykü Karayel

Sami Tekinoğlu – Mustafa Avkıran

Handan Tekinoğlu – Semra Dinçer

Ali Güntan – Rıza Kocaoğlu

Gülten Çayak – Zerrin Tekindor

Atilla Sinaner – Ünal Silver

Barış Hakmen – Çağdaş Onur Öztürk

Venüs Tezerel -Gökşen Ateş

Simay Canaş – Hazar Ergüçlü

(Visited 159 times, 1 visits today)

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir