Bitti derken “Defender” yeniden görücüye çıktı…

Land Rover DefenderBitti derken “Defender” yeniden görücüye çıktı…

Hintli Tata’nın bünyesine giren İngiliz Land Rover markasını 1940’lı yıllardan günümüze kadarufak tefek değişimlerle üretmeye devam ettiği efsanevi ‘Defender’ modelinin tarihe karışması beklenirken, Frankfurt fuarında yeniden ortaya çıktı.

Ağırlıklı olarak askeri amaçlı olarak Otokar tarafından Türkiye’de üretilen Defender’ın ‘DC 100’ adı verilen iki yeni konsepti fuarda dünyaya tanıtıldı. Böylece Land Rover’ın gerek güvenlik standartları gerek motorların çevre normlarına uygun olmaması nedeniyle üretimine son vermesi beklenen ‘Defender’ modelini kolay kolay gözden çıkartmayacağı da anlaşılmış oldu.

Land Rover, kendisi için 4×4 sınıfının yaratıcılarından olan Defender’ı tamamen günümüz koşullarında geliştirip 2015 yılında üretimine başlamayı düşünüyor. Bu noktada yeni Defender’ı yine Koç Holding şirketlerinden Otokar’ın üretebileceği konuşulurken, Otokar Genel Müdürü Serdar Görgüç, “Fuarda tanıtılan tamamen konsept bir araç. Yeni Defender’ın üretilip üretilmeyeceğini net olarak bilmiyoruz. Şu an bize söylenen bir durum sözkonusu değil. Ama ileride böyle bir proje önümüze gelirse tabiki üretiriz. Sonuçta biz uzun yıllardır bu aracı üretiyoruz” dedi.

(Visited 39 times, 1 visits today)

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir