Menü

Benzinin fiyatı düşüyor,Lpg’nin fiyatı yükseliyor…

18 Şubat 2013 - Ekonomi, Otomobil

PompaBenzinin fiyatı düşüyor,Lpg’nin fiyatı yükseliyor…

Hayaldi gerçek oluyor.Benzinin fiyatı düşüyor Lpg’nin fiyatı yükseliyor.Akaryakıt fiyatlarının artması araç sahiplerini alternatif yakıtlara yönlendirmişti.Lpg’de çevreci yakıt diye devlet tarafından indirime tabi tutulmuştu.Benzin kadar etkili bir yakıt olmasada litre fiyatının ucuzluğundan tercih ediliyordu.Hatta dizel araçlar için bile lpg çalışmaları var.Bu fiyat politikası kabul olursa,benzine geri dönüş başlar…
İşte”ucuz akaryakıt teklifi…”
Akaryakıt Bayileri Sendikası’nın Maliye, Enerji ve Tabii Kaynaklar ve Gümrük ve Ticaret Bakanlıkları’na sunduğu “ucuz akaryakıt teklifi” kabul edilirse benzin 3,92 mazot 3,98 lira olacak. LPG ise 3,37 liraya satılacak.
BÜTÜN YAKITLARA EŞİT ÖTV
Akaryakıt Bayileri Sendikası Maliye, Enerji ve Gümrük Bakanlıklarına rapor sunarak, ÖTV’nin bütün akaryakıt ürünlerinde 1,40 lira olarak eşitlenmesini önerdi. Türkiye gazetesinden Ercan Seki’nin haberine göre, teklif kabul görürse, benzinin litresi 92 kuruş, mazot ise 25 kuruş ucuzlayacak. LPG’nin litresi 67 kuruş artacak…
BENZİN ÇOK, MAZOT YOK
100 ton ham petrolden 43 ton benzin, 18 ton mazot, 11 ton da LPG elde ediliyor. Araç sahipleri ise benzini bırakıp hızla LPG’ye geçiyor. Tüpraş artan talebi karşılamak için işlenmiş mazot ve LPG ithaline başladı. Her gün milyonlarca dolar yurt dışına gidiyor.
Zayıflamak İstiyor Musunuz? İşte Bu Sizi Zayıflatacak!
AMAÇ, MİLYON DOLARLARI TÜRKİYE’DE TUTMAK
Bu ithalatı engellemek amacıyla benzini ucuza getirmek ve yaygın hale getirmek isteyen Akaryakıt Bayileri Sendikası ithalattan kaynaklanan milyon dolarları Türkiye’de tutmak istiyor.

(Visited 12 times, 1 visits today)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*