Menü

TNT tv Türkiye, yayına son veriyor…

26 Haziran 2012 - Medya

tnt tvTNT tv Türkiye, yayına son veriyor…

Geçtiğimiz sezon Kurtlar Vadisi Pusu gibi diziyi transfer edip yeni diziler başlatıp,Çarkıfelek gibi programlarla izleyecisini arttıran TNT beklentileri yerine gelmediği için kapanıyor.Bu durum bağlı olduğu grup tarafından bir açıklama ile medyaya duyuruldu.Türkiye zorlu bir pazar olduğu bir kez daha anlaşılmış olundu.

Grup tarafından yapılan resmi açıklama:

Turner Broadcasting System Inc. (Turner) bugün itibariyle TNT Türkiye kanalına ilişkin iş faaliyetlerini durdurduğunu açıkladı. Kanal, yayın akışı değişikliği ile birlikte yeni bir bildirime kadar yayına devam edecek.TNT Türkiye belirlenen iş planına göre performans ve büyüme göstermedi. Buna bağlı olarak, yapılan detaylı inceleme sonucunda dikkatle değerlendirilmiş bu karar alındı.Türk medya sektörünün bazı en yetenekli ve yaratıcı insanlarından oluşan TNT Türkiye ekibine hizmetleri için minettarız. Bu zorlu süreçten etkilenen tüm çalışanlara azami desteği sağlayacağız.
Cartoon Network ve CNN Türk kanalları her zamanki faaliyetlerini sürdürmeye devam edecek. Turner, Doğan TV ile 1999’da CNN Türk’ün kurulması ile başlayan uzun süreli ve değerli ilişkilerininin yanı sıra Türkiye’deki gelecek yatırımlarına olan bağlılığını sürdürüyor.
Turner, bu önemli pazardaki büyüme fırsatlarını araştırmaya devam edecek.

(Visited 19 times, 1 visits today)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*