Menü

İstemi BETİL vefat etti…

12 Kasım 2011 - Medya

İstemi BETİLİstemi BETİL vefat etti…

Tiyatro sanatçısı İstemi Betil 68 yaşında yaşama veda etti. Başarılı bir seslendirme sanatçısı da olan Betil dizilerde de rol almıştı.

İstemi Betil Kurtlar Vadisi dizisinde Laz Ziya karakteriyle hafızalara kazınmıştı.

İSTEMİ BETİL KİMDİR
Türk sinema, tiyatro, TV dizileri oyuncusu ve seslendirme sanatçısıdır. Kurtlar Vadisi adlı TV dizisinde “Laz Ziya” karakteriyle geniş kitlelerce tanınmıştır. Pek çok projede seslendirme sanatçısı olarak görev yapan sanatçının ses verdiği karakterler arasında Yüzüklerin Efendisi serisinde Gandalf gibi önemli karakterler vardır. Betil, Kirk Douglas, Anthony Quinn gibi sanatçıları seslendirmiştir.Tiyatro sanatçısı İstemi Betil 68 yaşında vefat etmiştir.

Fenomen dizi Kurtlar Vadisinin Yapımcısı Pana Filmin duyursu;

LAZ ZİYA’YI KAYBETTİK
Kurtlar Vadisi’nin efsane karakterlerinden Laz Ziya’yı canlandıran İstemi Betil’i kaybettik… Değerli oyuncumuz İstemi Betil’e Allah’tan rahmet, acılı ailesine ve tüm sevenlerine başsağlığı diliyoruz…
Kurtlar Vadisi’nin unutulmaz isimlerinden Laz Ziya karakterini canlandıran İstemi Betil, hayatını kaybetti. 68 yaşında vefat eden Betil için Yarın saat 11:00’de Üsküdar Tekel Sahnesi’nde düzenlenecek törenin ardından toprağa verilecek.

Değerli oyuncumuz İstemi Betil’e Allah’tan rahmet, acılı ailesine ve tüm sevenlerine başsağlığı diliyoruz…

(Visited 104 times, 1 visits today)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*