Menü

İmza 700

26 Ocak 2011 - Otomobil

Fazıl Akgündüz’ün sahibi olduğu Jet-Pa Holding tarafından 1999 yılında tanıtımı yapılan ama üretimi yapılamayan ” İMZA 700 “otomobili

1999 Yılında büyük bir organizasyon ile prototip halindeyken tanıtımı yapılmıştır.Hatta dahada fazlası olarak dünyanın önde gelen oto fuarı Cenevre oto fuarında tüm dünyaya tanıtımı yapılmıştır.

Ancak henüz fabrikası bile yapılmamışken tanıtımı yapılması Türkiye gibi bir ülkede en büyük hatalardan biriydi.Çok sürmedi ve aracı üretmek isteyen firma “Jet-Pa” holdingin önce bu üretime karşı olanların öncülük etmesiyle, “maddi” daha sonra çıkış yolu olarak benimsediği “çoklu ortak” sistemi(gurbetçilerden para toplama) bunun akabinde medyanın üstüne “baskı” yapmasıyla ortakların aynı anda paralarını geri istemesi ,ancak harcanan paralarında geri verilemeyeceği için firma çıkmaza girmiş ve üretim olmamıştır.Fabrika yapımı yarım kalmıştır.Konunun görünen tarafı budur.Fakat bu projenin tam olarak yerine getirilememesinin sebebi büyük muammadır.

Araç bilgileri:

355 cm uzunluğa, 169 cm genişliğe ve 150 cm yüksekliğe sahip bir otomobildi

Model adı Osmanlı Devleti’nin 700.Kuruluş Yıl dönümünden alıyor.

Bu aracın prototip’ i için 6 farklı ülkeden uzmanlar 7,5 ay çalışmıştı. Tanıtımda kullanılan İlk prototip İngiltere’ de üretilmişti.

(Visited 494 times, 1 visits today)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*